A műköröm tönkreteszi a körmöm?

Először is: milyen az egészséges köröm?

Az egészséges körömlemez halvány rózsaszín színű, kissé átlátszó. Átlagosan kb. 150  rétegből áll, 0,5-0,75 mm vastagságú. Ha a körmöd egészséges, akkor a műköröm viselés előtt, alatt és után is rendelkezik ezekkel a tulajdonságokkal, ugyanis egy megfelelő szakember még véletlenül sem tesz kárt bennük.

De akkor mitől megy tönkre a körmöm?

Ha ebből a kb. 150 rétegből a nagy részét valaki eltávolítja, akkor sérült körömről beszélhetünk.

Ennek a leggyakoribb oka az, amikor az eltávolítást a vendég „otthoni letépkedéssel” oldja meg, vagy otthoni lereszeléssel, és szaktudás hiányában nem csak a zselét/porcelánt távolítja el, hanem egy csomó réteget is a saját körméből.

Okozhatja a fellevegősödött köröm feszegetése, piszkálása, rágcsálása amivel ismét rengeteg réteget tépkedünk le a saját körmünkből, általában fájdalmas, rosszabb esetben vérzik, kilyukad.

Egy szintén gyakori, de annál szomorúbb ok, amikor a vendég jóhiszeműen és körültekintően szeretne eljárni, ezért ellátogat egy műkörmös szalonba, de az ottani szakember nem elég képzett ahhoz, hogy felismerje hogy hol kezdődik a saját köröm és hol végződik a műköröm, és jól elreszeli a vendég körmét.

Minden esetben az eredmény egy pirosas, esetleg szálkavérzéses elvékonyodott köröm, aminek a viselése fájdalmas, folyton betörik, és ami a legszörnyűbb, hogy 4-6 hónap mire teljesen lenő.

Hogyan előzzem meg a bajt?

Kerüld azokat a műkörmös szakembereket, akik nem elég képzettek. Nem könnyű őket felismerni laikusként, de szerencsére rengeteg cikkünkben találsz erre utaló jeleket, így érdemes sok időt töltened az oldalunkon 🙂

Viccet félretéve, egy megfelelő szakembert onnan ismersz fel, hogy az online megjelenése és a munkái professzionálisak, kialakítja benned a bizalmat, és folyamatosan fejleszti magát és a tudását.

Mit tegyek ha már elvékonyodott a körmöm?

A kevésbé kényelmes, de 100%-ig hatásos módszer a sérült köröm lenövesztése. Ez kb. 4-6 hónap, hiszen a teljes körömlemez cserélődésére van szükség, ami ennyi idő alatt történik meg. Ha „pihenteted” 3 hétig, majd újra elmész egy körmöshöz, az nem lenövesztés.

Egy jóval kényelmesebb de kockázatosabb módszer a gél lakk viselése. Ha ezt választod, nagyon nagyon fontos, hogy csak profi szakembert válassz. Egy profi úgy készíti majd elő a körmöd, hogy további károsodás ne érhesse, ugyanakkor a rajta lévő gél lakk megtapadjon, és megvédje a körmöd mindaddig, amíg le nem nő a vékony rész. Ezt a procedúrát ismételni kell 3-4 hetente szigorúan 4-6 hónapig, hiszen ha ez is lekerül a körmödről tépkedés útján, úgy még tovább vékonyodhat a köröm, esetleg kilyukadhat.

Ismételd utánam: nem a műköröm viselése teszi tönkre, hanem...

… hanem a körmöd rétegeinek eltávolítása helytelen módszerekkel! 🙂

Olvasd újra a cikket ha kétségeid támadnak, vagy nézz körül a többi témáink között: